Sposoby na zmotywowanie się do ćwiczeń, gdy nie jesteś w formieKiedy nie jesteś w formie, ćwiczenia mogą wydawać się przykrym obowiązkiem. Nawet tak proste czynności, jak chodzenie czy bieganie po schodach, mogą wydawać się herkulesowym zadaniem, jeśli nie jesteśmy do nich przyzwyczajeni. Jednak dzięki odpowiedniej motywacji i strategiom powrót do formy może być łatwy, nawet jeśli na początku będzie stanowił wyzwanie. Świetnym sposobem na zmotywowanie się do ćwiczeń jest znalezienie czynności, które sprawiają Ci przyjemność na tyle, że nie czujesz się jak praca. Kiedy coś sprawia Ci przyjemność, łatwiej jest znaleźć motywację i napęd, aby kontynuować, nawet gdy sprawy przybierają trudny obrót.

Ćwiczenia jako priorytet

Jeśli chcesz uzyskać kondycję, musisz uczynić z tego priorytet. To może wydawać się oczywiste, ale wielu ludzi, którzy są poza kształtem, nawet nie sprawiają, że to priorytet, aby przejść do siłowni. Zamiast tego robią wymówki, takie jak: "Cóż, mam naprawdę zajęty tydzień z pracą i szkołą, więc nie mogę iść na siłownię w tym tygodniu".

Jeśli chcesz uzyskać sprawność fizyczną, musisz uczynić to priorytetem, aby to zrobić. Jednym ze sposobów na uczynienie ćwiczeń priorytetem jest upewnienie się, że dzieje się to w określonym czasie.

Badania pokazują, że ludzie są znacznie bardziej prawdopodobne, aby przejść przez swoje zamiary, jeśli sprawiają, że są one konkretne i konkretne. Jeśli to możliwe, spróbuj uczynić ćwiczenia częścią swojej codziennej rutyny. Ćwiczenie o tej samej porze każdego dnia może pomóc Ci wejść w rutynę i sprawić, że chętniej będziesz się jej trzymać.

Spróbuj treningu siłowego

Wiele osób, które nie są w formie, myślą, że muszą zacząć powoli i wypracować swoją drogę do biegania lub innych ćwiczeń aerobowych. Jednak wiele osób, które nie są w formie, skorzystałoby z treningu siłowego na początku.

Trening z ciężarami może pomóc Ci szybciej dojść do formy i szybciej wrócić do biegania, gdy już zaczniesz wykonywać ćwiczenia aerobowe. Kiedy nie jesteś w formie, zazwyczaj musisz zbudować masę mięśniową i siłę przed rozpoczęciem wykonywania treningów o wysokiej intensywności, które obejmują dużo biegania.

Trening z ciężarami to świetny sposób na zbudowanie siły i masy mięśniowej, dzięki czemu możesz wykonywać więcej treningów o wysokiej intensywności i szybciej uzyskać lepszą formę. Spróbuj wykonać trening siłowy 2 lub 3 razy w tygodniu na początku, jeśli nie jesteś w formie. Nie chcesz robić zbyt wiele zbyt szybko i ryzykować kontuzji.

Znajdź aktywność, którą kochasz

Wiele osób uważa, że trzeba zobowiązać się do konkretnego rodzaju ćwiczeń, aby uzyskać kształt. Jednak badania pokazują, że ludzie, którzy wykonują czynności, które sprawiają im przyjemność, mają większe szanse na kontynuowanie i trzymanie się programu ćwiczeń. Możesz spróbować znaleźć aktywność, która sprawia Ci przyjemność i którą możesz wykonywać regularnie. Możesz spróbować różnych rodzajów aktywności, aż znajdziesz taką, która naprawdę Ci się spodoba. Na przykład, możesz spróbować wziąć udział w różnych zajęciach na siłowni, takich jak joga, pilates, zumba lub spinning. Możesz też spróbować różnych sportów. Możesz spróbować czegoś, co możesz robić z przyjaciółmi i rodziną, np. chodzić, wędrować, jeździć na rowerze lub pływać.

Ustal jasne cel Twojego wysiłku

Wiele osób, które straciły formę i chcą ją odzyskać, stawia sobie niejasne, niesprecyzowane cele. Mogą powiedzieć: "Chcę schudnąć" lub "Chcę nabrać kondycji". Ważne jest jednak, aby wyznaczyć sobie konkretne cele, względem których można mierzyć swoje postępy.

Kiedy nie jesteś w formie, powinieneś skupić się na dwóch głównych celach: budowaniu siły i budowaniu wytrzymałości. Budowanie siły i masy mięśniowej jest ważne, ponieważ pomoże Ci szybciej uzyskać formę. Budowanie wytrzymałości jest ważne, ponieważ ułatwi to chodzenie lub bieganie, dwie czynności, które są niezbędne dla prawie każdego, kto chce uzyskać kształt.

Celebruj osiągnięcia i wyniki

Kiedy nie jesteś w formie, może być łatwo skupić się na długiej podróży przed sobą i zniechęcić się. Możesz pomyśleć: "Mam tyle do zrobienia, jak kiedykolwiek to wszystko zrobię?" lub "Nigdy nie uda mi się uzyskać sprawności przy mojej obecnej diecie". Kiedy nie jesteś w formie, ważne jest, aby utrzymać oko na nagrodę i skupić się na swoich celach. Jednak ważne jest również, aby świętować każde małe zwycięstwo po drodze.

Nigdy nie obudzisz się pewnego dnia i nie będziesz w doskonałej formie. Fitness to podróż, która wymaga czasu i poświęcenia. W miarę postępów na drodze do sprawności fizycznej, nie bój się świętować każdego małego zwycięstwa, bez względu na to, jak małe może się wydawać. Każde małe zwycięstwo jest krokiem we właściwym kierunku i zasługujesz na to, aby je świętować.

Zobowiązuj się do ćwiczeń przez krótki czas

Kiedy nie jesteś w formie, może być łatwo zobowiązać się do rutyny ćwiczeń przez lata. Jednak, gdy jesteś poza kształtem, należy zobowiązać się do pracy na krótki czas. Wiele osób, które straciły formę, chce ćwiczyć przez 3 lub 4 godziny dziennie, co oczywiście nie jest zrównoważone. Kiedy nie jesteś w formie, powinieneś zobowiązać się do treningu przez około 30 minut. Idealnie, powinieneś zobowiązać się do treningu przez około 20 minut na raz, ale 30 minut to minimum. To, co powinieneś zrobić w tym krótkim czasie, zależy od twojego celu. Jeśli próbujesz zbudować siłę, powinieneś spróbować treningu siłowego. Jeśli próbujesz zbudować wytrzymałość, powinieneś spróbować wykonać jakąś formę ćwiczeń aerobowych, takich jak chodzenie lub bieganie.