Najlepsze wskazówki dotyczące przygotowania się do treningu fitnessCzy czujesz się nerwowo przed rozpoczęciem nowego reżimu fitness? Czy zmagasz się ze znalezieniem motywacji, aby zacząć się ruszać? Nowe programy treningowe mogą wydawać się wyzwaniem, ale z odrobiną przygotowania, wkrótce będziesz na drodze do osiągnięcia swoich celów. Te najlepsze wskazówki pomogą Ci przygotować się do nowego programu fitness i odnieść sukces już od pierwszej sesji. Przygotowanie się do nowego programu fitness może być zniechęcające. Pozostawienie starych nawyków za sobą i rozpoczęcie czegoś nowego może wydawać się czasem jak walka podjazdowa. Jednak przy odrobinie planowania, nie musi tak być. Rozpoczęcie jest najtrudniejszą częścią każdego nowego programu lub rutyny, a to często dlatego, że nie planujemy z wyprzedzeniem. Przygotuj się dzięki tym najlepszym wskazówkom.

Ustal swój cel

Jakie są Twoje cele związane z fitnessem? Czy chcesz schudnąć? Zbudować mięśnie? Stać się silniejszy? Stać się sprawniejszym? Co chcesz, aby Twoje ciało było w stanie zrobić? Co chcesz, aby fitness pomógł Ci osiągnąć w Twoim życiu? Te cele mogą być związane z Twoim zdrowiem i samopoczuciem, lub mogą być związane z Twoją wydajnością w innej dziedzinie życia. Na przykład, jeśli trenujesz do maratonu, twoim celem może być ukończenie wyścigu bez doznania kontuzji.

Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele, powinny być one SMART. Cele SMART są konkretne, mierzalne, osiągalne, realistyczne i określone w czasie. Jeśli nie masz celów fitness, nie masz nic do roboty. Musisz mieć cel w głowie, jeśli chcesz odnieść sukces ze swoim programem treningowym.

Przygotuj plan treningowy

Jeśli jesteś w programie fitness, powinieneś wiedzieć, po co trenujesz i czego oczekuje od ciebie twój trener. Trener powinien być w stanie wyjaśnić ci podstawy swojego programu i odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie masz. Jeśli nie jesteś jeszcze w programie, zbadaj różne style treningowe, aż znajdziesz program, który Cię interesuje. Pamiętaj o wynikach, które chcesz osiągnąć i upewnij się, że program jest dobrze dopasowany do Twojego stylu życia i celów.

Dowiedz się, na jaki typ programu się zapisujesz. Istnieją różne rodzaje treningów, a znajomość różnic może być przydatna. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany podnoszeniem ciężarów, możesz chcieć wybrać między podnoszeniem ciężarów a podnoszeniem olimpijskim. Jeśli nie jesteś pewien co do rodzaju programu, zapytaj swojego trenera, w jakim rodzaju treningu się specjalizuje.

Ustal harmonogram

Jeśli nie jesteś w programie, stwórz swój własny. Zacznij od wybrania jednego lub dwóch dni w tygodniu, które poświęcisz na swoją rutynę fitness. Możesz zwiększyć liczbę dni w miarę postępów. Po zdecydowaniu się na dni tygodnia, które poświęcisz na fitness, musisz zdecydować, kiedy w ciągu tygodnia będziesz wykonywać swoje treningi. Zastanów się, co działa najlepiej dla Ciebie. Na przykład, czy lepiej pracujesz rano czy wieczorem?

Pamiętaj o rodzaju programu, w którym jesteś, o swoim harmonogramie i o tym, co jest odpowiednie dla Twojego poziomu sprawności. Na przykład, jeśli jesteś początkujący, a trenujesz z zaawansowanym programem, przetrenujesz się i będziesz miał mniej sukcesów.

Nie zapominaj o podstawach

Dla nowicjuszy podstawy są kluczem do początkowego sukcesu. Skup się na podstawach, a nie będziesz musiał się martwić o postępy. Dla nowicjuszy podstawy obejmują:

  • Technika: Skup się na prawidłowej formie. Doskonalenie formy pomoże Ci szybciej robić postępy. Jeśli podnosisz ciężary, upewnij się, że podnosisz je z odpowiednią formą. Jeśli uprawiasz cardio, biegaj w tempie, które pozwala Ci na komfortowe oddychanie.
  • Odpoczywaj: Odpowiednio odpoczywaj pomiędzy treningami. Jeśli jesteś początkujący w fitnessie, odpoczywaj co najmniej 48 godzin między treningami. Jeśli masz doświadczenie, możesz odpoczywać nawet 24 godziny.
  • Rozgrzewka: Rozgrzej się przed treningiem, aby zapobiec kontuzjom.
  • Cool-down: Schłodzenie po treningu.

Zanim zaczniesz nowy reżim fitness, ważne jest, aby przypomnieć sobie, że jesteś czymś więcej niż tylko swoją wagą. Nie wpadaj w pułapkę samego liczenia kalorii. Zamiast tego skup się na jedzeniu pożywnych, zdrowych pokarmów. Pamiętaj, że jesteś tym, co jesz, a Twoja dieta ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie i kondycję. Nie da się przećwiczyć złej diety.

Zacznij czytać etykiety produktów spożywczych i podejmij wysiłek, aby jeść bardziej odżywcze pokarmy. Unikaj przetworzonej żywności i słodzonych napojów. Jedz więcej owoców i warzyw. Nie musisz zmieniać swojej diety z dnia na dzień, ale im wcześniej zaczniesz, tym łatwiej będzie.

Jeśli jesteś zdenerwowany rozpoczęciem nowego programu fitness, pamiętaj, że każdy był w pewnym momencie nowy. Skup się na tym, co musisz zrobić teraz, aby odnieść sukces.

Jeśli jesteś zdenerwowany, zacznij od małego i wyznaczaj osiągalne cele. Nie musisz stosować ekstremalnej diety lub reżimu treningowego i zaniedbywać swojej rodziny i przyjaciół. Wprowadzaj małe zmiany, które będą trwałe w dłuższej perspektywie.