Skakanka: Jeden z najfajniejszych i najłatwiejszych treningów, jakie możesz wykonaćKiedy myślisz o fitnessie, prawdopodobnie wyobrażasz sobie siebie pocącego się i chrząkającego na drodze przez intensywną sesję kardio, lub wciskającego się w obcisłe ubrania, aby się ujędrnić. Ale co jeśli powiemy Ci, że istnieje inny rodzaj treningu, który jest nie tylko świetny dla Twojego ciała, ale także super zabawny? Skakanie na skakance to świetne ćwiczenie, które błyskawicznie przyspiesza bicie serca, angażuje wiele grup mięśniowych naraz i buduje siłę. A co najlepsze, nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu - wystarczy trochę miejsca i chęć do ruchu! Niezależnie od tego, czy jesteś znudzony swoją zwykłą rutyną, czy szukasz czegoś nowego, oto kilka powodów, dla których powinieneś spróbować skakać na skakance jako części swojej codziennej rutyny ćwiczeń.

Skakanka - Są super wygodne

W przeciwieństwie do innych treningów, które wymagają dużo specjalnego sprzętu lub umiejętności, jumping jacks można wykonać w dowolnym miejscu i czasie, nawet przy minimalnej przestrzeni. Jeśli masz zajęty harmonogram, ale nadal chcesz zrobić czas na ćwiczenia, jest to jeden z najlepszych sposobów, aby wcisnąć trochę dodatkowego ruchu. A jeśli jesteś fitness newbie, jumping jacks to świetny sposób, aby ułatwić sobie ćwiczenia. W przeciwieństwie do bardziej intensywnych form ćwiczeń, nie musisz się martwić o przesadzenie i zranienie się.

Skoki są jednym z najłatwiejszych sposobów na podniesienie tętna, dlatego są świetnym wyborem na rozgrzewkę przed głównym treningiem. Wykonywanie kilku minut skoków na skakance sprawi, że krew będzie płynąć i łatwiej będzie popychać się, gdy nadejdzie czas. Plus, pomogą Ci złamać pot, więc nie zaczniesz głównego treningu, czując się świeżo i energicznie.

Natychmiast podniosą Twoje tętno

Najlepszą częścią jumping jacks jest to, że angażują wiele grup mięśniowych jednocześnie, w tym twoje łydki, pośladki, quady i ścięgna, a także twoje brzuchy, biodra i dolne plecy. Oznacza to, że są one świetnym treningiem całego ciała, który pomoże Ci zbudować siłę i tonację. Jedna minuta skakania na skakance spala około 50 kalorii u osoby ważącej 145 funtów, czyli mniej więcej tyle samo, co rozgrzewkowy jogging. Ale w przeciwieństwie do joggingu, skoki sprawiają, że tętno gwałtownie wzrasta, co może zwiększyć tempo metabolizmu spoczynkowego przez wiele godzin po treningu. Oznacza to, że będziesz spalać więcej kalorii nawet wtedy, gdy nie ćwiczysz, co jest świetnym sposobem na utratę wagi i ogólne zdrowie.

Ale jumping jacks są nie tylko dobre dla zdrowia kardio - mogą również pomóc ci złagodzić stres i poprawić nastrój, co jest ważne dla zdrowia psychicznego, jak również. Angażują one zarówno mózg, jak i mięśnie, co oznacza, że są świetnym sposobem na złagodzenie niepokoju i zwalczenie uczucia smutku. Tak więc następnym razem, gdy będziesz zestresowany lub będziesz potrzebował poprawy nastroju, wystarczy, że wstaniesz, zamkniesz oczy i zaczniesz skakać dookoła!

Chociaż jumping jacks są treningiem całego ciała, nie są zbyt wymagające, aby zrobić je jako rozgrzewkę. Dzięki temu są świetnym sposobem na podniesienie tętna i przygotowanie się do głównego treningu dnia. Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem kilku minut skoków do początku swojego treningu, upewnij się, że budujesz do niego z czasem. W przeciwnym razie możesz ryzykować kontuzję i przetrenowanie. Aby upewnić się, że robisz je poprawnie i nie przesadzasz, znajdź przyjaciela lub trenera i poproś o kilka wskazówek. A jeśli ćwiczysz sama, spróbuj nagrać ruchy, abyś miała wizualne wskazówki do naśladowania.

Podskoki to świetna rozgrzewka cardio

Ponieważ jumping jacks angażują tak wiele różnych grup mięśniowych naraz, są również świetnym sposobem na rozciągnięcie całego ciała przed rozpoczęciem treningu. Spędzenie kilku minut na rozciągnięciu mięśni przed rozpoczęciem ćwiczeń pomoże zmniejszyć ryzyko kontuzji, zwiększyć koncentrację i ułatwić zaangażowanie mięśni. Więc chociaż jumping jacks są aktywnym, skoncentrowanym na kardio ćwiczeniem, są również świetne do rozgrzania ciała i przygotowania mięśni na nadchodzący dzień.

Podczas rozgrzewki ważne jest, aby poruszać się powoli i delikatnie, tak aby nie nadwyrężyć mięśni. Upewnij się, że oddychasz głęboko i unikasz blokowania stawów. Powinieneś poruszać się po ćwiczeniach w umiarkowanym tempie, nie spiesząc się i zwalniając ruchy, gdy stajesz się bardziej elastyczny.

Jeśli szukasz, aby dodać kilka minut skoków do swojego treningu, są one również świetnym sposobem na zakończenie sesji. Pomoże ci to ochłonąć, krążyć więcej krwi w całym ciele i zakończyć trening na pozytywnej nucie.

Wariacje na temat jumping jacks

  • Squat jacks: Kiedy kucasz w dół i skaczesz z powrotem do góry, nie tylko angażujesz swoje nogi, ale także cały rdzeń.
  • In-n-out jacks: Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby twoje skoki jacks były bardziej wymagające. Będziesz angażować swój rdzeń i wzmacniać całe ciało jeszcze bardziej.
  • Hop jacks: To jest to samo, co tradycyjne skoki na skakance, ale z hopem wrzuconym na górze. To pomoże Ci zbudować moc i siłę, a także spalić kilka dodatkowych kalorii.

Te odmiany są świetne dla twojego zdrowia i mogą być wykonywane w dowolnym miejscu i czasie. A ponieważ są to takie proste, szybkie ruchy, możesz nawet wcisnąć je do swojej codziennej rutyny i dodać dodatkową porcję ruchu do swojego dnia.

  • In-n-out jacks: Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby twoje skoki jacks były bardziej wymagające. Będziesz angażować swój rdzeń i wzmacniać całe ciało jeszcze bardziej.
  • Hop jacks: To jest to samo, co tradycyjne skoki na skakance, ale z hopem wrzuconym na górze. To pomoże Ci zbudować moc i siłę, a także spalić kilka dodatkowych kalorii.

Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś znudzony swoim zwykłym treningiem, czy też szukasz sposobu na urozmaicenie i urozmaicenie swojej rutyny, nie zamawiaj dostawy ani nie oglądaj odcinków swojego ulubionego serialu - spróbuj skakać na skakance! To zabawny, prosty sposób na pobudzenie krwi, zrzucenie kilku dodatkowych kalorii i zbudowanie siły i elastyczności mięśni. Ponadto, to świetny sposób, aby się spocić i rozładować stres, a wszystko to w zaledwie kilka minut.