Przegląd najlepszych bieżni do użytku domowegoCzy chcesz zdobyć nowy kawałek sprzętu do ćwiczeń dla swojego domu, który pomoże Ci utrzymać kondycję i aktywność w zaciszu własnego domu? Jeśli tak, to na pewno będziesz chciał przeczytać ten artykuł. W nim, badamy różne rodzaje bieżni domowych można kupić, jakie cechy i funkcjonalność należy szukać podczas zakupów dla jednego, jak również kilka z najlepszych modeli na rynku teraz. Bieżnia to doskonały sposób na symulację pokonywania wzniesień lub biegania na świeżym powietrzu bez konieczności wychodzenia z domu. Są one również doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie masz dużo miejsca w domu, ale nadal chcesz dostać w niektórych cardio. Najlepsze w nich jest to, że mogą być używane prawie wszędzie, ponieważ większość modeli składa się wygodnie i zajmuje bardzo mało miejsca, gdy nie są używane.

Czego szukać w domowej bieżni

Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, szukając bieżni do użytku domowego. Po pierwsze, będziesz chciał pomyśleć o przestrzeni, którą masz dostępną do ćwiczeń. Czy szukasz bieżni, która składa się i łatwo mieści się w rogu lub szafie, gdy nie jest używana? A może chcesz czegoś, co może zająć dużą część pokoju, nawet gdy jest używane? Będziesz także chciał pomyśleć o swoim budżecie i o tym, jak często będziesz korzystać z bieżni. Im częściej korzystasz z bieżni, tym więcej może Cię ona kosztować pod względem energetycznym (prąd lub gaz). Jeśli planujesz używać jej tylko kilka razy w tygodniu, prawdopodobnie lepiej będzie wybrać tańszy model. Jeśli planujesz używać jej codziennie, możesz rozważyć wydanie nieco więcej, aby uzyskać maszynę wyższej jakości.

Rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie bieżni

Zanim kupisz bieżnię, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Po pierwsze, jak ciężka jest maszyna? Jeśli planujesz przechowywać go w szafie, gdy nie jest używany, nie chcesz kupić jednego, który waży ponad 110 funtów lub tak. Jeśli musisz podnieść go po schodach lub planujesz przenieść go w ogóle, to może być prawdziwy ból. Będziesz także chciał upewnić się, że powierzchnia do biegania jest wystarczająco długa i szeroka dla twojego kroku. Nie chcesz kupić bieżni, a następnie uświadomić sobie, że nie możesz na niej biegać, ponieważ albo uderzasz w boki, albo twój krok jest zbyt krótki. Należy również spróbować upewnić się, że wokół bieżni jest wystarczająco dużo miejsca, aby chodzić lub biegać po niej bez wpadania na maszynę lub kogoś innego, kto z niej korzysta. Jeśli masz zamiar korzystać z niego z innymi ludźmi w tym samym czasie, będziesz chciał się upewnić, że ma wystarczająco dużo miejsca dla kilku osób, aby użyć go jednocześnie.

5 najlepszych bieżni do użytku domowego

Poniżej przedstawiamy jedne z najlepszych bieżni do użytku domowego. Wybraliśmy te modele na podstawie ich cech, funkcjonalności, łatwości obsługi i ceny. Pierwszy model jest jedną z najlepszych bieżni manualnych na rynku, natomiast pozostałe cztery są elektroniczne.

  • Sunny Health & Fitness Indoor Walking Belt to bieżnia manualna, która jest świetną opcją dla tych, którzy nie mają zbyt wiele wolnego miejsca. Ta bieżnia jest dostępna w dwóch różnych kolorach, czarnym i niebieskim. Pas mierzy w 9 na 46 cali i ma antypoślizgową powierzchnię. Może utrzymać do 220 funtów, co jest wielką ilością dla bieżni tej wielkości i ceny. Sunny Health & Fitness Indoor Walking Belt wyposażony jest w ręczny czujnik tętna i składaną konstrukcję ułatwiającą przechowywanie. Ma również wbudowane koła do łatwego transportu i konsolę, która wyświetla czas, prędkość, odległość, spalone kalorie i więcej.
  • Nautilus Tread & Bike to świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć maszynę do wielu zastosowań, która może wykonywać zarówno indoor cycling, jak i chodzenie. Ten model może utrzymać do 350 funtów, co jest znacznie więcej niż poprzedni model, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni dla większych osób. Posiada również większą konsolę komputerową, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie swoje dane zarówno dla roweru i chodzenia na jednym ekranie. Nautilus Tread & Bike ma 16 różnych poziomów oporu i wbudowany wentylator, aby utrzymać chłód podczas treningu. Posiada również wbudowany system dźwiękowy z pięcioma różnymi głośnikami, dzięki czemu możesz słuchać swojej ulubionej muzyki podczas treningu.
  • Nautilus Tread & Bike Recumbent to kolejny model wielofunkcyjny, który może wykonywać zarówno chodzenie, jak i indoor cycling. Ten model może utrzymać do 400 funtów, dzięki czemu jest odpowiedni dla większych osób i oferuje dużo większy opór niż poprzedni model. Posiada również większą konsolę komputerową, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie dane dotyczące zarówno chodzenia, jak i jazdy na rowerze na jednym ekranie. Nautilus Tread & Bike Recumbent ma 18 różnych poziomów oporu, wbudowany wentylator, aby utrzymać chłód podczas treningu, oraz wbudowany system dźwiękowy z ośmioma różnymi głośnikami.
  • Nautilus Tread & Cycle to model wielofunkcyjny, który może wykonywać zarówno chodzenie, jak i indoor cycling. Ten model może utrzymać do 350 funtów, czyli dużo więcej niż poprzedni model, co czyni go bardziej odpowiednim dla większych osób. Posiada również większą konsolę komputerową, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie dane dotyczące zarówno jazdy na rowerze, jak i chodzenia na jednym ekranie. Nautilus Tread & Cycle ma 16 różnych poziomów oporu, wbudowany wentylator, aby utrzymać chłód podczas treningu, oraz wbudowany system dźwiękowy z pięcioma różnymi głośnikami, dzięki czemu można słuchać ulubionej muzyki podczas treningu.
  • Bieżnia elektryczna Sunny Health & Fitness to świetna propozycja dla osób, które chcą mieć niedrogą, ale funkcjonalną bieżnię do domu. Model ten posiada podwójne głośniki z wbudowaną funkcją MP3, programowalną prędkość do 10 mil na godzinę oraz wbudowany monitor tętna. Bieżnia elektryczna Sunny Health & Fitness może utrzymać do 350 funtów i ma konstrukcję Space Saving, która umożliwia złożenie jej w celu łatwego przechowywania. Posiada również osiem wbudowanych aplikacji treningowych, wbudowany wentylator chłodzący i ekran LCD, który pozwala śledzić postępy.

Bieżnie to doskonały sposób, aby uzyskać trening cardio w pomieszczeniach. Nie tylko nie musisz radzić sobie z pogodą, ale także możesz uderzyć w siłownię, kiedy tylko chcesz, nawet jeśli jest późno w nocy. Maszyny te są świetne dla tych, którzy są kontuzjowani, w ciąży lub mają problemy ze stawami, które uniemożliwiają im bieganie po twardej powierzchni. Jeśli chcesz zbudować mięśnie, bieżnie nie są najlepszym sposobem, aby to zrobić. Będziesz używać tylko swojego układu sercowo-naczyniowego, który nie zbuduje żadnych mięśni. Jedynym sposobem na zbudowanie mięśni jest rzucenie wyzwania swoim mięśniom, aby rosły większe i silniejsze, co odbywa się poprzez podnoszenie ciężarów. Technicznie można to zrobić podczas chodzenia na bieżni, ale to będzie bardzo trudne, ponieważ nie będzie w stanie podnieść ciężkich ciężarów. Tak więc, jeśli chcesz zbudować mięśnie, bieżnie nie są dla ciebie.