Co ubrać na siłownię, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z treninguKiedy zapisujesz się na siłownię, wiesz, że będzie to wyzwanie. Ale kiedy zaczynasz swoją pierwszą sesję i widzisz tych wszystkich ludzi w legginsach, stanikach sportowych i tank topach, zastanawiasz się, co oni wszyscy mają na sobie. Czy naprawdę potrzebuję specjalnego stroju na siłownię? Czy mogę po prostu założyć to, w czym normalnie poszłabym do kawiarni lub do parku? I wtedy szybko dowiadujesz się, że istnieją bardzo dobre powody, dla których wszyscy inni są ubrani tak inaczej. Właściwe ubranie może mieć ogromny wpływ na to, jak wiele korzyści czerpiesz z treningu - zarówno dlatego, że sprawia, że czas spędzony tam jest bardziej komfortowy i przyjemny, ale także dlatego, że niektóre ubrania pomagają chronić skórę przed otarciami, skaleczeniami, potem i innymi rzeczami, które mogą uczynić trening mniej przyjemnym.

W co się ubrać na siłownię: dlaczego to ma znaczenie

Ubrania mogą stanowić ogromną różnicę podczas ćwiczeń ze względu na różne materiały i różne grubości, które masz na sobie. Niektóre materiały dobrze odprowadzają pot, chronią skórę i nie przeszkadzają w wykonywaniu ruchów. Inne z kolei świetnie utrzymują ciepło, blokują wiatr lub słońce, chronią przed otarciami i innymi problemami skórnymi. Wszystkie te rzeczy mogą stanowić ogromną różnicę dla Twojego komfortu i przyjemności w siłowni. Chcesz czuć się komfortowo i nie być rozproszony przez otarcia lub chafing. Chcesz być w stanie poruszać się swobodnie i nie być zbyt gorącym. Chcesz czuć się bezpiecznie przed uszkodzeniami słonecznymi i innymi zagrożeniami, takimi jak bakterie czy skaleczenia na skórze. A jednocześnie chcesz, aby Twoje ubrania wyglądały jak przynależne do siłowni.

Biustonosze sportowe

Porozmawiajmy o numerze jeden, który kobiety noszą na siłownię w szczególności. Niezależnie od tego, czy robisz ciężary, cardio czy jogę, twój wybór odzieży ma ogromny wpływ na ilość korzyści, jakie czerpiesz z treningu. Jednak dla wielu kobiet pierwszym wyzwaniem jest dobranie odpowiedniego biustonosza sportowego. Nie wszystkie staniki są jednakowe pod względem wsparcia, więc ważne jest, aby wypróbować kilka różnych, aby znaleźć najlepszy dla siebie. Po znalezieniu odpowiedniego stanika sportowego, pozostaje jeszcze kilka innych wyzwań. Na przykład, kiedy robi się gorąco od ćwiczeń, czy chcesz zdjąć swój stanik sportowy? A może Twoja siłownia ma ścisły dress code, który oznacza, że nie możesz go zdjąć? Jeśli tak, to co zrobisz ze swoim potem?

Szorty/spodnie

Dla wielu osób ich kolejnym największym wyzwaniem są szorty lub pupa. Tak, jest wiele osób w legginsach, ale jeśli nie czujesz się w nich komfortowo, nie możesz ich nosić na siłownię. A z szortami i pupami jest kilka wyzwań. Po pierwsze, muszą być wystarczająco długie, aby chronić Cię przed problemami skórnymi, takimi jak chafing. Siłownia to świetne miejsce do wypróbowania różnych długości i stylów, ale nie chcesz narażać się na ryzyko skaleczenia lub otarcia. Po drugie, muszą być wystarczająco grube, aby chronić przed potem. Nie chcesz zniszczyć swoich szortów i jednocześnie sprawić, że podłoga będzie śliska!

T-shirty

Oczywiście, kiedy już wybierzesz swoje spodnie, niektórzy ludzie zakładają również t-shirt lub top podobny do t-shirtu na wierzch. Niektórzy biorą zwykły t-shirt i podwijają rękawy i/lub obszycie. Inni noszą koszulkę specjalnie przygotowaną do ćwiczeń. Istnieje wiele różnych rodzajów t-shirtów, które mogą pomóc Ci w osiągnięciu największych korzyści z treningu, chroniąc Cię przed potem i utrzymując ciepło lub chłód.

Buty do biegania/ trenażery

Jeśli planujesz robić dużo cardio i biegać, wybór obuwia jest naprawdę ważny. To tutaj wiele osób znajduje największą różnicę między noszeniem właściwych butów a noszeniem czegokolwiek, co chcą. Niektórzy ludzie noszą zwykłe trenery na siłowni, ale mogą one być naprawdę śliskie na podłodze, co stanowi zagrożenie zarówno dla Ciebie, jak i innych osób na siłowni. Mogą być również zbyt ciepłe i nie zapewniać wystarczającego wsparcia.

Sneakers

Jeśli robisz dużo cardio i chodzenia, możesz preferować lżejsze, bardziej oddychające buty, takie jak trampki lub buty do chodzenia. Ale uważaj, aby wybrać odpowiedni typ buta do swojego treningu. But do biegania to nie to samo, co but do chodzenia lub but do cross-treningu. Możesz również rozważyć specjalny but na siłownię, taki jak but do tenisa lub but do cross-treningu, który jest zaprojektowany tak, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i być wystarczająco oddychającym dla ilości chodzenia i cardio, które robisz.

Odzież odprowadzająca pot

Wreszcie, jeśli wykonujesz dużo ćwiczeń cardio, jednym ze sposobów ochrony skóry przed potem jest noszenie odzieży odprowadzającej pot. Może to również pomóc ci pozostać chłodniejszym podczas treningu, co może również pomóc ci od przegrzania i zbytniego spocenia się. Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów, które mogą odprowadzać pot. W zależności od rodzaju materiału, może on również chronić Cię przed otarciami i uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce.

Jeśli idziesz na siłownię, ważne jest, aby wiedzieć, co nosić, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z treningu. Oznacza to, że musisz nosić ubrania, które są przeznaczone do ćwiczeń i które chronią cię przed otarciami, potem i uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce. Możesz również nosić odzież odprowadzającą pot, jeśli wykonujesz dużo ćwiczeń cardio. Nie chcesz nosić ubrań, które są zbyt grube, zbyt luźne lub wykonane z materiału, który zatrzymuje pot, co doprowadzi do tego, że będzie Ci za gorąco i będziesz się pocić. Nie chcesz też nosić ubrań, które są zbyt ciasne lub wykonane z materiału, który będzie przeszkadzał w wykonywaniu ruchów.