Najlepsze hantle, jakie można kupić do domowej siłowniHantle to jedne z najlepszych i najbardziej przystępnych cenowo elementów wyposażenia domowej siłowni. Ich kompaktowy rozmiar sprawia, że są idealne dla ciasnych pomieszczeń, podczas gdy ich zakres zastosowań i potencjał dla wysokiej objętości pracy oznacza, że są one wszechstronne zbyt. Można ogólnie dostać parę hantli za mniej niż 100 dolarów, co jest znacznie tańsze niż wiele innych elementów wyposażenia domowej siłowni. Jeśli myślisz o zakupie niektórych hantli, dzięki czemu można rozpocząć pracę w domu, znajdziesz nasz przewodnik do najlepszych hantli na rynku teraz pomocne. Wymieniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji, w tym szczegóły dotyczące tego, jakie są różne rodzaje, jakie rozmiary powinieneś dostać i jakie cechy warto zwrócić uwagę.

Co to są hantle?

Hantle to para obciążonych sztabek, każda z uchwytem na jednym końcu. Są one zaprojektowane tak, aby można je było trzymać w każdej ręce i używać w ćwiczeniach, które pracują nad mięśniami, takich jak przysiady, wypady, rzędy i loki. Istnieje wiele różnych typów hantli - ale generalnie możesz wybrać jeden z dwóch różnych typów.

  • Hantle o stałej wadze to para ciężarków przymocowanych razem, więc możesz używać tylko jednego ciężarka w tym samym czasie. Są najtańszą opcją, a większość z nich waży po 2,5 funta, 5 funtów i 10 funtów.

  • Hantle regulowane to para prętów z regulowanymi płytkami wagowymi przymocowanymi do każdego z nich. Pozwalają one na zwiększenie wagi każdego hantla w miarę jak stajesz się silniejszy poprzez dodanie kolejnych talerzy wagowych.

Rodzaje hantli

Hantle o stałej wadze to para ciężarów przymocowanych razem, więc możesz używać tylko jednego ciężaru w tym samym czasie. Są najtańszą opcją, a większość z nich waży po 2,5 funta, 5 funtów i 10 funtów.

Hantle regulowane to para prętów z regulowanymi płytkami wagowymi przymocowanymi do każdego z nich. Pozwalają one na zwiększenie wagi każdego hantla w miarę jak stajesz się silniejszy poprzez dodanie kolejnych talerzy wagowych.

Kettlebells to okrągłe, żeliwne odważniki z uchwytem. Są one używane do podobnych ćwiczeń jak hantle, ale niektórzy ludzie wolą je od zwykłych ciężarów dla niektórych ćwiczeń, takich jak ćwiczenia na rdzeń. Kettlebells są generalnie używane do ćwiczeń, które pracują nad całym ciałem, podczas gdy hantle są zwykle używane do ćwiczeń, które pracują nad poszczególnymi mięśniami.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar

Wybierając odpowiedni rozmiar hantli do swojej domowej siłowni, będziesz musiał zdecydować, jak dużą wagę ma mieć każdy z nich. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy wyborze wagi jest to, że powinieneś zacząć lekko, i zwiększać wagę w miarę jak stajesz się silniejszy. To zminimalizuje wszelkie ryzyko kontuzji.

Pamiętaj, że Twoim celem jest zbudowanie siły, a nie tylko zwiększenie rozmiaru mięśni. Oznacza to, że powinieneś zacząć od lekkich ćwiczeń i stopniowo zwiększać ilość podnoszonego ciężaru, w miarę jak twoje mięśnie stają się silniejsze. Pełne dostosowanie mięśni do poziomu podnoszonego ciężaru może potrwać około 12 tygodni, więc bądź cierpliwy.

Jeśli jest to twój pierwszy raz, gdy kupujesz ciężary, powinieneś prawdopodobnie przejść do środkowej opcji, która zwykle wynosi około 15 funtów dla każdego hantla. Pozwoli ci to dostosować wagę, gdy staniesz się silniejszy, dzięki czemu jest to dobra opcja dla początkujących.

Cechy, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając odpowiednie hantle do swojej domowej siłowni, powinieneś zwrócić uwagę na pewne cechy, w tym:

  • Jakość: Kupując jakikolwiek sprzęt do domowej siłowni, ważne jest, aby kupić coś, co będzie trwałe. Tańsze hantle mogą stracić równowagę, łatwo się złamać lub mieć inne problemy, które mogą spowodować obrażenia.

  • Rozmiar: Twoim pierwszym zmartwieniem powinien być rozmiar hantli. Chcesz, aby były wystarczająco duże, aby można je było łatwo trzymać w jednej ręce, ale nie tak duże, że są trudne do przechowywania.

  • Materiał: Większość hantli jest wykonana z żeliwa lub mieszanki żeliwa i stali, ale można również znaleźć drewniane hantle. Żeliwo jest najczęściej spotykanym materiałem, ponieważ jest wytrzymałe i stanowi dobrą wagę do codziennego użytku.

Najlepsze hantle

Jeśli szukasz wysokiej jakości pary regulowanych hantli, Powerblock Fitness 83 są najlepsze na rynku. Pozwalają one na zwiększenie wagi od 5 funtów do 48 funtów na hantle. Są solidne, mają dożywotnią gwarancję i są łatwe w użyciu. Są trochę drogie, ale są warte swojej ceny.

Jeśli szukasz bardziej przystępnej pary regulowanych hantli, CAP Barbell 36-Pound Set jest dobrą opcją. Są łatwe w użyciu i mogą być regulowane od 5 funtów do 36 funtów na hantle. Są dobrą, wszechstronną parą w dobrej cenie.

Jeśli szukasz hantli o stałej wadze, hantle PowerBlock Classic 5-Pound są dobrą opcją. Są małe, łatwe do przechowywania i mogą być używane zarówno przez początkujących, jak i bardziej zaawansowanych bywalców siłowni. To dobra, uniwersalna para w przystępnej cenie.

Hantle to jedne z najlepszych i najbardziej przystępnych cenowo elementów wyposażenia domowej siłowni. Ich kompaktowy rozmiar sprawia, że są idealne dla ciasnych przestrzeni, a ich zakres zastosowań i potencjał dla dużej objętości pracy oznacza, że są również uniwersalne.

Wybierając odpowiednią parę do swojej domowej siłowni, należy zwrócić uwagę na pewne cechy, w tym jakość, rozmiar, materiał i cenę. Z odpowiednią parą hantli, możesz wykonać szeroki zakres ćwiczeń, aby zbudować siłę i sprawność fizyczną, bez względu na to, jak bardzo ograniczona jest przestrzeń.