Najbardziej efektywne treningi dla Twojego typu ciałaŚwietny wygląd i pewność siebie to nie tylko to, co widzisz w lustrze - to także to, jak czujesz się we własnej skórze. Jeśli poważnie myślisz o uzyskaniu lepszej kondycji, szybkich rezultatów i zbudowaniu zdrowego ciała na całe życie, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Gdybyśmy mogli poznać Cię na chwilę, prawdopodobnie zwrócilibyśmy Twoją uwagę na słowo "typ" w tym artykule. Tak, ponieważ znajomość swojego typu ciała może pomóc Ci skuteczniej trenować i osiągać cele fitness szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W rzeczywistości istnieje dziewięć podstawowych typów ciała: jabłko, gruszka, odwrócony trójkąt (zwany również klepsydrą), banan, krzyż lub kształt X, podwójny trójkąt (zwany również kręglem), odwrócone V (zwane również odwróconą piramidą) oraz klepsydra z ramionami.

Znalezienie swojej sylwetki i najbardziej efektywnych treningów dla niej

Zacznijmy od znalezienia swojego typu ciała, abyś mógł ćwiczyć w odpowiedni sposób dla swojego kształtu!

Jeśli chodzi o znalezienie swojego typu ciała, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest wzięcie taśmy mierniczej i zmierzenie swojej szerokości ciała. Kiedy już to zrobisz, możesz zacząć określać, do którego z dziewięciu typów ciała należysz.

Aby zmierzyć swoją szerokość ciała, musisz stanąć z rękami przy boku, zgiąć kolana, a następnie zmierzyć odległość między przedramionami. Po dokonaniu tego pomiaru, możesz porównać poniższą tabelę, aby sprawdzić, do którego typu ciała należysz.

Teraz możesz mieć mieszankę dwóch typów, co jest całkowicie normalne. Ale kiedy już wiesz, którym typem jesteś, łatwiej będzie Ci znaleźć najbardziej efektywne treningi dla Twojego kształtu ciała, które przyniosą Ci szybkie rezultaty!

Typ ciała jabłko

Typ ciała jabłka charakteryzuje się szeroką górną częścią ciała i wąską dolną częścią ciała. Osoby o sylwetce jabłka mają naturalną skłonność do magazynowania tłuszczu w brzuchu i mogą doświadczać zmniejszonego tempa spalania kalorii.

Oznacza to, że typ ciała jabłka jest szczególnie podatny na przyrost masy ciała, zwłaszcza w okolicach brzucha. Aby pomóc w walce z tym problemem, osoby o typie ciała jabłka powinny skupić się na budowaniu mięśni dolnej części ciała i ćwiczeniu mięśni rdzenia.

Ten rodzaj treningu może pomóc wyrównać Twój kształt i sprawić, że Twoja dolna połowa wydaje się szersza, tworząc bardziej zrównoważoną ogólną sylwetkę. Ćwiczenia, które mogą pomóc Ci to osiągnąć to przysiady, wypady i martwy ciąg.

Typ ciała gruszka

Typ ciała gruszka charakteryzuje się wąską górną częścią ciała i szeroką dolną. Osoby z gruszkowym typem ciała mają tendencję do przechowywania tłuszczu w biodrach, udach i pośladkach. Może to często prowadzić do posiadania większych nóg i mniejszego tułowia.

Osoby o typie figury gruszki powinny skupić się na ujędrnieniu górnej części ciała, zwłaszcza górnej części pleców i ramion, aby uzyskać bardziej zrównoważony wygląd. Ćwiczenia takie jak pompki i podciąganie są świetnym sposobem na zbudowanie mięśni górnej części ciała i pomagają stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Ponadto, osoby o gruszkowatym typie ciała powinny unikać ćwiczeń podkreślających dolną część ciała, takich jak podnoszenie nóg i wypady, ponieważ mogą one sprawić, że ich nogi wydadzą się szersze.

Typ ciała odwrócony trójkąt (lub klepsydra)

Typ ciała odwróconego trójkąta charakteryzuje się szeroką górną częścią ciała i wąską dolną. Osoby o typie ciała odwróconego trójkąta mają tendencję do gromadzenia tłuszczu w górnej części ciała, szczególnie wokół bioder, ud i pośladków.

Ćwiczenia, które podkreślają górną część ciała pomogą stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę i mogą również pomóc spalić uporczywą tkankę tłuszczową. Przykładem świetnego treningu typu odwróconego trójkąta są ćwiczenia wyciskania i pompki, które pomogą zbudować górną część ciała i stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Ponadto, typy ciała w kształcie odwróconego trójkąta powinny unikać przysiadów i wypady, ponieważ ćwiczenia te podkreślają dolną część ciała i mogą sprawić, że biodra wydadzą się szersze.

Typ ciała "banan

Bananowy typ ciała charakteryzuje się wąską górną częścią ciała i szeroką dolną. Osoby o ciele w kształcie banana mają tendencję do przechowywania tłuszczu w biodrach, udach i pośladkach. Może to często prowadzić do posiadania większych nóg i mniejszego tułowia.

Osoby o typie ciała banana powinny skupić się na ujędrnieniu górnej części ciała, zwłaszcza górnej części pleców i ramion, aby uzyskać bardziej zrównoważony wygląd. Ćwiczenia takie jak pompki i podciąganie są świetnym sposobem na zbudowanie mięśni górnej części ciała i pomagają stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Ponadto osoby o bananowym typie ciała powinny unikać ćwiczeń, które podkreślają dolną część ciała, takich jak przysiady i wypady, ponieważ mogą one sprawić, że nogi wydadzą się szersze.

Typ ciała w kształcie krzyża lub X

Typ ciała w kształcie krzyża lub X charakteryzuje się szeroką górną częścią ciała i wąską dolną. Ludzie z typem ciała X mają tendencję do gromadzenia tłuszczu w górnej części ciała, szczególnie wokół bioder, ud i pośladków.

Ćwiczenia, które podkreślają górną część ciała pomogą stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę i mogą również pomóc spalić uporczywą tkankę tłuszczową. Przykładem świetnego treningu typu cross-shaped body są ćwiczenia wyciskania i pompki, które pomogą zbudować górną część ciała i stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Ponadto, typy ciała w kształcie krzyża powinny unikać ćwiczeń, które podkreślają dolną część ciała, takich jak przysiady i wypady, ponieważ mogą one sprawić, że biodra wydadzą się szersze.

Typ ciała podwójny trójkąt (lub kręgiel)

Typ ciała podwójnego trójkąta charakteryzuje się wąską górną częścią ciała i szeroką dolną. Osoby o typie ciała podwójnego trójkąta mają tendencję do gromadzenia tłuszczu w biodrach, udach i pośladkach. Może to często prowadzić do posiadania większych nóg i mniejszego tułowia.

Typ ciała podwójnego trójkąta powinien skupić się na tonowaniu górnej części ciała i wzmocnieniu mięśni rdzenia, aby stworzyć bardziej zrównoważony wygląd. Ćwiczenia takie jak pompki i podciąganie są świetnym sposobem na zbudowanie mięśni górnej części ciała i pomagają stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Ponadto, osoby o typie ciała w kształcie podwójnego trójkąta powinny unikać ćwiczeń, które podkreślają dolną część ciała, takich jak podnoszenie nóg i niektóre ćwiczenia brzucha, ponieważ mogą one sprawić, że biodra wydadzą się szersze.

Typ ciała odwrócone V (lub odwrócona piramida)

Typ ciała odwróconego V charakteryzuje się szeroką górną częścią ciała i wąską dolną. Osoby z typem ciała odwróconej litery V mają tendencję do gromadzenia tłuszczu w górnej części ciała, szczególnie wokół bioder, ud i pośladków.

Ćwiczenia, które podkreślają górną część ciała pomogą stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę i mogą również pomóc spalić uporczywą tkankę tłuszczową. Przykładem świetnego treningu typu odwróconej litery V są ćwiczenia wyciskania i pompki, które pomogą zbudować górną część ciała i stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Ponadto, typy ciała w kształcie odwróconej litery V powinny unikać ćwiczeń, które podkreślają dolną część ciała, takich jak przysiady i wypady, ponieważ mogą one sprawić, że biodra wydadzą się szersze.

Klepsydra z ramieniem(ami)

Typ ciała klepsydra charakteryzuje się szeroką górną częścią ciała i wąską dolną. Osoby o typie ciała klepsydry mają tendencję do magazynowania tłuszczu w brzuchu oraz wokół bioder, ud i pośladków.

Ćwiczenia, które podkreślają górną część ciała pomogą stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę, a także mogą pomóc spalić uporczywą tkankę tłuszczową. Przykładem świetnego treningu typu klepsydra byłyby ćwiczenia wyciskania i pompki, które pomogą zbudować górną część ciała i stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę.

Ponadto typ ciała klepsydry powinien unikać ćwiczeń, które podkreślają dolną część ciała, takich jak przysiady i wypady, ponieważ mogą one sprawić, że brzuch wyda się szerszy.

Jak widzieliśmy, każdy typ ciała jest inny i nie ma czegoś takiego jak "idealne" ciało. Jest tylko ciało, które masz, i to do ciebie należy zapewnienie, że dbasz o nie i uczynić je tak zdrowym, jak to tylko możliwe!

A najlepszym sposobem, aby to zrobić jest poznanie swojego typu ciała i znalezienie odpowiednich treningów, które działają najlepiej dla Ciebie. Pamiętaj, im lepiej znasz swój typ ciała i jego potrzeby, tym łatwiej będzie Ci stworzyć skuteczny i trwały plan treningowy, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

A więc, jakim typem ciała jesteś? Dowiedz się teraz i przygotuj się do objęcia ciała, które jest naprawdę wyjątkowe!