Jak ćwiczyć fitness: Przewodnik po ćwiczeniach w domuJeśli chodzi o pozostanie w formie, wiele osób albo czuje, że nie ma czasu, albo nie wie, jak zacząć. Jednakże, tak trudne, jak pobyt w kształcie może być, to nie musi być wszystko, że wyzwanie. Potrzebujesz tylko pewności siebie, aby zacząć od małych kroków i pracować nad sobą. Ale co zrobić, jeśli nie masz członkostwa w siłowni, a najbliższa siłownia znajduje się kilka przystanków autobusowych dalej? Co jeśli nie ma w pobliżu obiektu publicznego z przystępnymi stawkami członkowskimi? Jak można ćwiczyć w domu i utrzymać rutynę fitness? Istnieje wiele sposobów, że można zachować sprawność fizyczną bez konieczności dołączenia do drogiego członkostwa w siłowni lub podjęcia joggingu jako hobby. Oto kilka prostych sposobów na rozpoczęcie ćwiczeń w domu.

Bieganie w miejscu?

Jeśli jesteś fanem biegania, ale nienawidzisz myśli o uderzaniu w chodnik, to bieganie w miejscu jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Bieganie w miejscu to świetny sposób, aby podnieść tętno i uzyskać przepływ krwi bez konieczności wychodzenia z domu lub martwienia się o kolana.

Bieganie w miejscu nie zapewni Ci takiego samego treningu jak regularne bieganie, ale może pomóc Ci spalić kalorie, poprawić kondycję układu krążenia i wzmocnić mięśnie nóg. Jest to również świetny sposób na rozgrzewkę przed treningiem. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, powinieneś zacząć powoli i z czasem stopniowo zwiększać intensywność swoich treningów. Bieganie w miejscu to świetny sposób, aby zamoczyć stopy i ułatwić sobie rutynę fizyczną bez konieczności wychodzenia z domu.

Skakanie

Kiedy słyszysz słowo "jumping rope", możesz myśleć o nim jako o sporcie zarezerwowanym tylko dla profesjonalnych bokserów. Jednak skakanie po linie to świetny sposób na uzyskanie treningu całego ciała i jest to jeden z najlepszych sposobów na pozostanie w formie, gdy jesteś w budżecie. Skakanie po linie jest aktywnością o wysokiej intensywności, co oznacza, że spalasz więcej kalorii w krótszym czasie w porównaniu do innych form ćwiczeń. Dodatkowo, skakanie po linie to świetny sposób na wzmocnienie nóg, ramion i mięśni rdzenia.

Podczas gdy skakanie po linie może być świetną formą ćwiczeń, ważne jest, aby zauważyć, że wymaga to dość dużo umiejętności i praktyki, zanim będziesz mógł skakać z właściwą formą. Jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć znaleźć początkującą linę do skakania, aby ułatwić sobie rutynę.

Podciaganie

Podciąganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń całego ciała, które możesz wykonać w domu. Chociaż to ćwiczenie jest często zalecane dla osób, które są już fitness-savvy, można je zmodyfikować, aby pomieścić ludzi na każdym poziomie sprawności.

Kiedy ustawisz drążek do podciągania w swoim domu, możesz wykonywać różne ćwiczenia, aby pracować wieloma mięśniami w całym ciele. Możesz robić wiszące podnoszenia nóg, podnoszenia kolan i crunches podczas trzymania się na barze. Podciąganie się jest wymagającym ćwiczeniem, którego opanowanie wymaga czasu, ale jest warte wysiłku. Kiedy robisz podciągnięcia, angażujesz plecy, bicepsy i mięśnie rdzenia. Możesz również dodać ciężarki, aby zwiększyć trudność ćwiczenia.

Spacer

Jeśli nie przepadasz za skakaniem po linie lub robieniem pompek, to chodzenie podczas rozmowy przez telefon jest świetnym ćwiczeniem, które możesz wykonywać niemal wszędzie. Podczas gdy chodzenie jest powszechną formą ćwiczeń, wiele osób popełnia błąd, chodząc zbyt wolno i idąc w spokojnym tempie. Kluczem do uzyskania jak najwięcej z chodzenia jest uczynienie go znacznie bardziej intensywnym.

Można to zrobić poprzez chodzenie na tyle szybko, że łamiesz pot. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do szybkiego chodzenia, zacznij od krótkiego dystansu i stopniowo zwiększaj odległość z czasem, gdy nabierzesz kondycji. Jeśli spacerujesz podczas przerwy na lunch w pracy lub podczas rozmowy z przyjacielem przez telefon, będziesz w stanie wcisnąć się w szybki trening, jednocześnie wykonując swoją pracę.

Podnoszenie ciężarów

Wiele osób ma błędne przekonanie, że podnoszenie ciężarów to coś, co robią tylko kulturyści. Istnieje jednak szereg ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu przy minimalnym sprzęcie, aby zbudować mięśnie i poprawić swoją siłę. Kiedy podnosisz ciężary w domu, możesz ustawić swój własny harmonogram i zdecydować, jak często chcesz ćwiczyć. To jest świetne dla ludzi, którzy mają zajęty harmonogram i może nie mieć czasu, aby uderzyć siłownię codziennie.

Kiedy podnosisz ciężary, zwiększasz masę mięśniową i spalasz więcej kalorii, nawet gdy nie ćwiczysz. To sprawia, że podnoszenie ciężarów jest świetnym ćwiczeniem do zrobienia jako część rutyny fitness. Jeśli jesteś nowy w podnoszeniu ciężarów i nie wiesz od czego zacząć, istnieje wiele programów i aplikacji dla początkujących w podnoszeniu ciężarów dostępnych online, które mogą pomóc Ci zacząć.

Istnieje wiele aplikacji fitness i stron internetowych, które mogą pomóc Ci utrzymać motywację i śledzić postępy w fitnessie. Te aplikacje fitness mogą również pomóc Ci znaleźć nowe pomysły na treningi i pokazać, jak wykonać pewne ćwiczenia poprawnie. Niektóre aplikacje fitness, takie jak Fitplan, oferują szeroką gamę różnych ćwiczeń i planów treningowych, które są dostosowane do różnych poziomów fitness i celów. Inne aplikacje, takie jak Fitocracy, mogą pomóc Ci śledzić treningi, które wykonałeś i utrzymać motywację, pokazując, jak daleko zaszedłeś.