Spodnie do jogi, które z przyjemnością będziesz nosić na co dzień‍Jeśli chodzi o znalezienie odpowiednich spodni do jogi, ilość opcji może być przytłaczająca. Które z nich powinieneś kupić? Które pozwolą Ci zachować wygodę i uniknąć otarć? Które będą pasować do Twojego typu ciała i osobistego stylu? Skąd masz wiedzieć, czy są to spodnie odpowiednie dla Ciebie? Na szczęście mamy wszystko pod kontrolą. W tym artykule przedstawiamy najlepsze spodnie do jogi dla Ciebie - od początkujących do zaawansowanych. Czytaj dalej, aby poznać najlepsze spodnie do jogi, które powinieneś mieć w swojej szafie.

Czego szukać w najlepszych spodniach do jogi

Wszyscy tam byliśmy. Zapisujesz się na zajęcia jogi po raz pierwszy, jesteś spocony i prawdopodobnie trochę roztrzęsiony, a potem zaczynasz się rozglądać za innymi ludźmi noszącymi rajstopy. Widzisz te drogie, te, które wydają się być naprawdę wygodne i chciałabyś je mieć. Nie musisz tkwić na zajęciach jogi bez odpowiednich spodni. Gotowy, aby znaleźć najlepsze spodnie do jogi dla siebie? Czytaj dalej.

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, będziesz chciał zainwestować w spodnie do jogi dla początkujących. Chociaż na zajęcia dla początkujących możesz założyć bardziej zaawansowane spodnie, mogą one nie być tak wygodne. Zapewnienie sobie komfortu i nie przeciążanie się jest szczególnie ważne, gdy dopiero zaczynasz.

Być może nie masz jeszcze umiejętności, a nawet chęci, by dać z siebie wszystko. Dlatego dobra para spodni dla początkujących to taka, która nie sprawi, że będzie Ci zbyt niewygodnie. Tkaniny te są na tyle rozciągliwe, że można się w nich swobodnie poruszać, ale nie są tak rozciągliwe, że masz wrażenie, że zaraz je rozerwiesz podczas ruchu.

Najlepiej dopasowane spodnie do jogi

Jeśli jesteś osobą, która często doświadcza otarć lub po prostu preferujesz pewne dopasowanie do ciała, będziesz chciał zwrócić uwagę na te dwie rzeczy, gdy będziesz szukał najlepszych spodni do jogi. Pierwszą z nich jest rozmiar talii. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się kupić parę spodni, ponieważ były "za luźne", a potem okazało się, że są tak workowate i niewygodne, że naprawdę chcesz je zdjąć, to znaczy, że zmarnowałeś pieniądze. Jeśli jesteś na rynku nowych spodni, chcesz mieć pewność, że kupisz takie, które będą na Ciebie pasować jak ulał.

Najlepszym sposobem na to jest dopasowanie spodni przez profesjonalistę. Jeśli jednak nie masz go pod ręką lub się spieszysz, możesz zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które pomogą Ci uzyskać najlepsze możliwe dopasowanie spodni. - Wzrost spodni. Wysokość spodni odnosi się do wysokości paska w talii. Zasadniczo jest to odległość, w jakiej pasek znajduje się nad naturalną linią talii. Należy dążyć do tego, aby pasek w spodniach znajdował się tuż nad naturalną linią talii. Zapewni to najwygodniejsze dopasowanie. Jeśli jest zbyt nisko, będzie niewygodny. Jeśli jest za wysoki, istnieje ryzyko otarć z powodu podwyższenia.

Długość ta może się różnić w zależności od kroju spodni, ale na ogół jest taka sama jak długość nogawki w innych spodniach. Długość nogawek powinna być na tyle duża, aby stopy nie ciągnęły się po podłodze podczas wykonywania pozycji takich jak piesek odwrócony tyłem lub koło. Nie chcesz jednak, aby były one tak długie, że podczas stania spadają poniżej kości kostek.

Najlepsze spodnie do jogi to takie, które są wykonane z oddychającego materiału. Takie spodnie zapewnią Ci wygodę i zapobiegną otarciom. Najlepsze spodnie mają też materiał, który odprowadza nadmiar wilgoci. Na koniec należy szukać spodni, które są dopasowane w okolicy bioder i tyłka. Takie spodnie zapewnią Ci wsparcie, którego potrzebujesz, aby uniknąć urazów.

Jakie spodnie do jogi są najlepsze dla Twojego typu ciała?

Znalezienie odpowiednich spodni do jogi dla swojego typu ciała może być trudne. Do wyboru jest nie tylko szeroka gama stylów i krojów, ale także Twój typ ciała może mieć znaczenie. Po pierwsze, porozmawiajmy o najpopularniejszych typach sylwetki.

  • Jabłko. Ten typ sylwetki jest bardzo krągły. W przypadku figury jabłka, biodra i pupa są zazwyczaj bardziej wydatne niż reszta ciała. Osoby o figurze jabłka powinny szukać spodni do jogi, które są dopasowane w okolicy bioder i pośladków.

  • Klepsydra. Zazwyczaj ma wąską talię, a dolna część ciała i nogi wyglądają szczupło i krągle. Osoby o typie sylwetki klepsydry powinny szukać spodni, które są dopasowane w talii i na biodrach.

  • Gruszka. Ten typ sylwetki jest zazwyczaj bardzo krągły. Osoby o figurze gruszki uwielbiają swoje krągłości i szukają spodni do jogi, które podkreślają i eksponują ich figurę.

Jeśli ćwiczysz tylko jogę, zdecydowanie powinnaś nosić legginsy. Możesz wprawdzie nosić spodnie do jogi, ale nie są one tak wygodne ani oddychające. Dzięki legginsom możesz z łatwością przejść z zajęć jogi na zajęcia pilatesu i zakończyć dzień, czując się odświeżonym i gotowym na kolejny dzień.

Możesz nosić spodnie do jogi, ale musisz się upewnić, że masz na sobie parę wygodnych spodni. Powinny one być na tyle luźne, byś mógł się swobodnie zginać i poruszać bez poczucia skrępowania. Spodnie do jogi można nosić podczas zajęć jogi, ale zalecamy noszenie wygodnych spodni, gdy nie ćwiczysz jogi. Im lepsza postawa, tym więcej korzyści odniesiesz z jogi.